I miejsce w powiatowym konkursie
Wiedzy o Ochronie Przyrody i PK "Dolina Słupi"
"Rzeki żywe arterie krajobrazu"

30 maja 2017 roku w sali edukacyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej „Wodociągi Słupsk” spotkali się gimnazjaliści z powiatów : bytowskiego oraz słupskiego (ziemskiego i grodzkiego). W konkursie uczestniczyło 11 trzyosobowych drużyn ze Słupska  Bytowa, Kobylnicy, Niepoględzia , Kołczygłów,Parchowa i Sycewic.

Wpisując się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Wisły, zdecydowano, iż tematem przewodnim przedsięwzięcia będą rzeki. Tegoroczny tytuł konkursu brzmiał „Rzeki żywe arterie krajobrazu” . Uczniowie przygotowując się do konkursu uczestniczyli w warsztatach terenowych odbywających się nad rzeką, mieli okazję zapoznać się z działaniem słupskich przepławek i innych obiektów, a także rozpoznawać rośliny i zwierzęta związane z korytem rzeki i jej doliną. Wszystkie nabyte umiejętności i wiedzę zaprezentowali na finale konkursu rozwiązując test i rozpoznając ze zdjęć obiekty oraz florę i faunę.

Jury wyłoniło zwycięzców, nagrodziło najlepsze zespoły oraz uczniów w klasyfikacji indywidualnej.

Zespołowo najlepsze okazało się nasze Gimnazjum:

I miejsce Gimnazjum nr 6 w Słupsku

Drużyna w składzie: Dawid Stereńczak klasa 2c, Michał Kalinowski klasa 2c, Zdulska Alicja – klasa 3c

Indywidualnie spośród około 40 uczestników  Dawid Stereńczak zajął II miejsce, a Alicja Zdulska III miejsce

Opiekun drużyny: Aneta Merl

Autor : Aneta Merl