Inauguracja sezonu rowerowego

Jesienna pogoda, lekki deszcz, przejmująca wilgoć, olbrzymie kałuże i błoto po kostki to doskonały pretekst do otwarcia nowego sezonu rowerowego 2017/2018.

Na inauguracyjną wyprawę wybrali się najwięksi twrdziele-uczniowie gimnazjum i liceum, absolwentka oraz opiekunowie w sobotę 23 września.

Piękną trasą przez obwodnicę, lasek północny i okoliczne pola dojechaliśmy do pięknej hali sportowej w Jezierzycach. Tam czekała na nas główna atrakcja-nauka zasad wspinaczki ściankowej. Pod czujnym okiem instruktora młodzież pokonała trasy o różnym stopniu trudności. Wszyscy musieli zwalczyć strach przed wysokością, drżenie rąk i narastające zmęczenie mięśni. Rajd zakończył się pod szkołą sportowym przybijaniem piątek, oglądaniem zabłoconych rowerów i ubrań (bo błotniki są podobno niemodne) i pytaniem: Kiedy następna wyprawa???

Opiekunami młodzieży były: Ewa Kleban i Danuta Narożna

tekst: E. Kleban