Erasmus+ - Wideokonferencja 2018

Wideokonferencja

Dnia 1 marca 2018r. w bibliotece szkolnej odbyła się wideokonferencja, w której brali udział uczniowie szkół partnerskich z Polski, Hiszpanii, Włoch i Chorwacji pracujący nad projektem "Pokonywanie i przełamywanie stereotypów". Celem bilateralnych rozmów było omówienie bieżących działań każdej ze szkół, przedstawienie propozycji dotyczących rozpowszechniania projektu w poszczególnych krajach oraz ustalenie przebiegu ankiety na zakończenie projektu.

Podczas wirtualnego spotkania ośmiu uczniów IV LO  zaprezentowało wyniki naszej ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży liceum oraz gimnazjum (wyniki zamieszczone są na tablicy informacyjnej) oraz poznało uczestników przyszłej wizyty w Monachium. W stolicy Bawarii, 15 kwietnia br., odbędzie się bowiem międzynarodowe spotkanie projektowe. Podczas spotkania uczniowie będą współtworzyć finalne produkty projektu Erasmus+ oraz współorganizować obchody Dnia Europy z udziałem gości z Parlamentu Europejskiego.