WSPANIAŁY SUKCES SPORTOWCÓW Z GIMNAZJUM NR 6!!!

I MIEJSCE GIMNAZJUM NR 6 W KLASYFIKACJI GENERALNEJ!

I MIEJSCE DZIEWCZĄT

I MIEJSCE CHŁOPCÓW

PODSUMOWANIE SŁUPSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

02 czerwca 2014 roku na stadionie 650-lecia odbyło się podsumowanie 35 Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Uroczystość rozpoczęła się od defilady sportowej z udziałem wszystkich sportowców, którzy brali udział
w całorocznych rozgrywkach sportowych. Na maszt wciągnięta została flaga olimpijska i odczytany apel.
W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszego gimnazjum wywalczyli I miejsce w trzech kategoriach. Zwyciężyliśmy w klasyfikacji generalnej, punktacji dziewcząt i punktacji chłopców. Na ten sukces złożyła się wspaniała współpraca nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów z młodzieżą. Ich czas, praca i wysiłek włożony w czasie wielu, godzin spędzonych w salach gimnastycznych w czasie treningów i zawodów przyniosły upragniony sukces. Zwyciężaliśmy w wielu dyscyplinach: koszykówka, lekka atletyka, przełaje, piłka ręczna, zajmowaliśmy wysokie II miejsca: piłka siatkowa, unihokej, tenis stołowy. Po odebraniu pucharów i dyplomów odbyła się rywalizacja szkół w sztafecie olimpijskiej w której na I miejscu uplasowały się nasze gimnazjalistki w składzie: Aleksandra Krzysztofowicz, Weronika Szewczyk, Laura Stanicka
i Natalia Ciarka, a chłopcy stanęli na najniższym stopniu podium: Filip Przybielski, Michał Brzozowski, Filip Grządzielski, Adam Kaczmarkiewicz.

W czasie trwania rywalizacji sportowej wśród dziewcząt Gimnazjum Nr 6 reprezentowały: Aleksandra Chyła, Katarzyna Janc, Nikola Nowak, Aleksandra Wiśniewska, Oliwia Abrycka, Jagoda Czyż, Patrycja Łęcka, Dagmara Misztal, Julia Ruszkowska, Patrycja Tomaszewicz, Natalia Zduniak, Sandra Żołyńska, Aleksandra Krzysztofowicz, Weronika Szewczyk, Klaudia Pierzchalska, Aleksandra Brzeska, Agnieszka Wilmont, Kamila Płodzień, Oliwia Rosołowska, Natalia Jurczyk, Alicja Nowicka, Malwina Zbrojewska, Julia Mikulska, Maja Pędzich, Natalia Ciarka, Laura Stanicka, Zuzanna Krupińska, Dagmara Mołdoch, Andronika Pietrzycka, Hanna Firkowska, Julia Wójtowicz, Hanna Szuńko, Aleksandra Szuńko, Dominika Gołebiowska, Paulina Środa, Agata Zwara, Weronika Herman, Klaudia Wiszniewska, Julia Lasoń.

W rywalizacji chłopców startowali: Lesiak Patryk, Płończak Michał, Wysocki Marcin, Komajda Mateusz, Powideł Piotr, Karkocki Daniel, Goworek Igor, Antonowski Piotr, Kaczmarkiewicz Kamil, Wąsowicz Adam, Krzysztofowicz Maciej, Kuczerowski Michał, Luter Patryk, Buszek Adrian, Grodzki Dawid, Kosmala Marcin, Nachman Paweł, Tatarynowicz Sebastian, Przybielski Filip, Gojdź Kamil, Zawisza Łukasz, Klawikowski Patryk, Kosicki Adam, Lis Olaf, Rosłan Dawid, Treder Bartosz, Marsz Michał, Brzozowski Michał, Kowalewski Kacper, Moraczyński Kacper, Bąk Łukasz, Grządzielski Filip, Kuchta Kacper, Kaczmarkiewicz Adam, Słomczyński Damian, Ludwiczuk Robert, Wyszkowski Hubert, Kunda Damian.

Autor: M. Zajda
Fot. M. Piekarz