Inauguracja sportowego roku szkolnego 2014/2015

23 września w naszej szkole uroczystego otwarcia sportowego roku szkolnego 2014/15 dokonała pani dyrektor Grażyna Pioterek.

Z tej okazji odbył się mecz koszykówki pomiędzy grupami trenującym w klasach sportowych oraz turniej gry w ,,dwa ognie” w klasach pierwszych.

O godzinie 12:00 wyróżnieni sportowcy naszego gimnazjum i liceum uczestniczyli w Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2014/15, która odbyła się w Hali LA im. R. Ksieniewicza w Słupsku. Wśród wyróżnionych uczniów z naszej szkoły za szczególne osiągnięcia sportowe znaleźli się: Paulina Gut  z klasy II B LO- Mistrzyni Polski kadetek waga 57 kg w boksie w roku 2013 i Wicemistrzyni Polski juniorek w wadze 57 w roku 2014, Jakub Młyński z klasy II B i Paweł Czerniawski z klasy III B koszykarze STS Czarni Słupsk-mistrzowie we wschodnioeuropejskiej lidze EYBL na Łotwie, członkowie kadry Pomorza 2011/2012 oraz Aleksandra Krzysztofowicz z klasy 2e uczestniczka 43. Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Arnsberg, gdzie zajęła -2 miejsce na 50m stylem klasycznym i 3 miejsce na 200m stylem klasycznym oraz 3 miejsce na 100m stylem klasycznym w Ogólnopolskich zawodach MEYN- Lębork.

Autor: M. Zajda