Turniej Świąteczny

15.12.2014 roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali jak co roku Turniej Świąteczny w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, piłce siatkowej i piłce ręcznej. Zainteresowanie uczniów było bardzo duże. W turnieju piłki nożnej dla chłopców udział wzięło 8 zespołów, w piłce siatkowej 6 drużyn mieszanych (dziewczęta i chłopcy) oraz 5 zespołów dziewcząt w piłce ręcznej.

W turnieju siatkarskim startowały następujące zespoły: OFENSYWNI, III B LO, MIKI TEAM, 2ce gimnazjum, REAL MADRYT i AA. Rywalizacja odbywała się systemem ,,każdy z każdym” i przebiegała we wspaniałej sportowej atmosferze zgodnie z zasadami fair play. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 pkt, za przegrany 1 pkt. Wyniki poszczególnych spotkań:

1. AA-2ce 25:12

2. REAL MADRYT-MIKI TEAM 14:25

3. AA-III B LO 13:25

4. REAL MADRYT-OFENSYWNI 25:15

5. 2ce-III B LO 27:25

6. MIKI TEAM-OFENSYWNI 22:25

7. AA-REAL MADRYT 25-23

8. 2ce-MIKI TEAM 20:25

9. III B LO-OFENSYWNI 25:18

10. AA-MIKI TEAM 9:25

11. 2ce-OFENSYWNI 26:24

12. III B LO-REAL MADRYT 25:17

13. AA-OFENSYWNI 14:25

14. 2ce-REAL MADRYT 25:16

15. III B LO-MIKI TEAM 25:11

Zwycięzcą całego turnieju został zespół klasy III b LO uzyskując w punktacji łącznej 9 punktów.

II miejsce zajęły drużyny: MIKI TEAM i klasa 2ce gimnazjum z równą ilością 8 punktów.

III miejsce dla zespołów: AA i OFENSYWNI z taką samą ilością 7 punktów. Na miejscu IV z 6 punktami uplasował się zespół REAL MADRYT.

W sędziowaniu turnieju pomagały uczennice klasy 3b Weronika Wabia i Natalia Kalinowska.

Świąteczny Turniej  w piłce nożnej rozegrany został w dwóch kategoriach.
Kategoria kl.1 i 2 gimnazjum
1 miejsce- STK Czarni:  w składzie : Bączkiewicz Jakub, Jędro Patryk, Grześ Miłosz, Jarocki Jakub, Kuniczuk Maciej, Pilecki Maciej-wszyscy kl.1e
2 miejsce-Orszak Gołębi
3 miejsce-FC Adasie
4 miejsce-Drużyna Pierścienia
5 miejsce-Ofensywny Skład

Kategoria kl.3 gimnazjum i LO
1 miejsce - Laskersi I  w składzie: Treder Bartosz, Demczyna Bartłomiej, Berdecki Czarek, Florko Łukasz, Pograniczny Igor, Kowal Tomasz wszyscy kl.3b
2 miejsce-LO (uczniowie kl.I+II)
3 miejsce- Podwórkowce
4 miejsce- Laskersi II

Wszyscy uczestnicy całego turnieju otrzymali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 6.

Autor: M. Zajda