Dzień Dziecka na sportowo
– akcja ,,biegam bo lubię’’
w Gimnazjum Nr 6

1 czerwca w Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły spędzili czas na sportowo. W ramach kampanii ,,Stop zwolnieniom z WF” i promowania aktywnego stylu życia odbyły się zajęcia w ramach akcji ,,biegam bo lubię”.

Zajęcia poprowadził pan Tomasz Czubak mistrz świata w biegu 4x400 metrów na Mistrzostwach Świata w Sewilli w 1999 roku oraz srebrny medalista na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w 1998 roku. Pan Tomasz Czubak jest aktualnym rekordzistą Polski na 400 m z wynikiem 44,62 s (który uzyskał 24 sierpnia 1999 na Mistrzostwach Świata w Sewilli), a także w sztafecie 4 × 400 m (2:58,00 s). W tym roku zajęcia odbyły się w hali sportowej gdyż nie dopisała nam pogoda, ale to nie przeszkodziło przeprowadzić zajęć i pobawić się na sportowo. Po rozgrzewce lekkoatletycznej i ćwiczeniach rozciągających odbyły się sztafety w których rywalizowały dziewczęta i chłopcy.

Przeprowadzone zajęcia były propozycją aktywnego spędzania czasu wolnego.

Bieganie to najprostsza forma ruchu i dawkowana w odpowiedniej ilości jest korzystna dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka – od dzieciństwa aż do końca świata. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna, kształtuje charakter, zdrowe nawyki i jest podstawą dobrego życia. Bieganie ma sprawiać nam wielką przyjemność i o tym właśnie wspominał i zachęcał do wspólnej aktywności nasz gość pan Tomasz Czubak.

Autor: M. Zajda