ZOBACZ KONIECZNIE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ulti Clocks content
zostało do końca wakacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Dla nauczyciela„FOTOWOLTAIKA – OPTYMALIZACJA KONWERSJI ENERGII SŁONECZNEJ” – AKADEMIA POMORSKA W SŁUPSKU

24.III.2017 roku uczniowie klasy IIA LO uczestniczyli w wykładzie fizycznym poprowadzonym przez dr Roberta Jaworskiego z Instytutu Fizyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.


Podczas spotkania młodzież zapoznała się z metodami fotowoltaiki i solarotermii.

Obecnie wykorzystanie energii słonecznej staje się coraz bardziej popularne. Jednak nasza wiedza na ten temat nadal nie jest wystarczająca. Okazuje się, iż wiele czynników takich jak : nasłonecznienie, położenie geograficzne, pora roku, kąt ustawienia fotoogniwa, materiał fotoogniwa, wpływa na proces przetwarzania energii. Ciekawostką jest fakt, iż inwestycja w średniego rodzaju fotoogniwo zwróci się nam dopiero w ciągu około 30 lat!!!!

autor: Anna Kurowska-Krzyważnia

Zapraszamy do galerii…….